Projekt ogrodu oraz elewacji nowoczesnej stodoły. Aranżacja zieleni w cieniu istniejących sosen. Harmonia materiałów – betonu, drewna oraz roślinności wpisującej się w istniejące otoczenie.

Kolorystyka elewacji współgra z kolorystyką ogrodu. Do wykończenia ścian budynku wykorzystano trzy materiały: tynk w kolorze antracytu i bieli oraz kompozyt elewacyjny o strukturze deski dębowej. Ten sam kompozyt został wykorzystany do wyłożenia tarasów. Deska kompozytowa jest dobrą alternatywna dla drewna naturalnego, dzięki łatwości konserwacji, dużej wytrzymałości mechanicznej oraz odporności na wilgoć. Pozwala nam cieszyć się zadbaną elewacją przez długie lata.
Największym wyzwaniem podczas projektowania ogrodu, było wpisanie go w istniejący krajobraz. Efekt ten został osiągnięty dzięki zastosowaniu podobnych materiałów i gatunków roślin, które w sposób naturalny przenikają z otoczeniem.
Ogród został podzielony na kilka stref: rekreacyjną, relaksu, użytkową oraz strefę dla dzieci. W strefie rekreacyjnej znajdziemy basen z nawierzchnią z gresu porcelanowego oraz nowoczesne drewniane leżaki. Strefa relaksu to kompleks drewniany z sauną i balią ruską oraz wgłębnik z paleniskiem ze stali kortenowskiej. Strefa dla dzieci to domek drewniany ze zjeżdżalnią i namiot tipi, w strefie użytkowej natomiast znajdą się drewniane skrzynie z warzywami.
Sauny oraz gorące balie ogrodowe cieszą się coraz większą popularnością w całej Europie, również w naszym kraju. Takie rozwiązanie to idealna alternatywa dla jacuzzi. Dzięki stworzeniu kameralnej, wydzielonej przestrzeni i użyciu nastrojowego oświetlenia możemy stworzyć w naszym ogrodzie swoje własne SPA.
Ogród przy nowoczesnej stodole łączy w sobie nowoczesne oraz funkcjonalne rozwiązania. Całość założenia utrzymana w klimacie leśnym, podkreślająca piękno istniejących sosen..

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
previous arrow
next arrow
Green Form Adrianna Rutkowska
Ogrody | Krajobraz | Design
AncoraThemes © 2022. All Rights Reserved.